Božkovský příběh

Rumy a tuzemáky máme v Česku zkrátka nejraději. Od tradičních tuzemských, které milovali už naši předci, až po pravé rumy, které v posledních letech zažívají obrovský boom.

Přestože se náš božkovský „tuzemák“ potýkal s množstvím změn, nikdy se nedotkly receptury nebo kvality. Stále se tak vyrábí z nejjemnějšího melasového lihu, měkké plzeňské vody, cukrového sirupu, speciálního karamelu a vanilkového aromatu. Díky tomu získal nádherně zlatavou barvu a přirozenou chuť.

O tom, že Božkov je nejoblíbeněj­ší značkou na trhu, svědčí nejenom to, že jsme již třetím rokem obhájili titul Nejdůvěryhodnější značky, ale především fakt, že každý druhý za­koupený rum nebo tuzemák v České republice je z našeho božkovského portfolia.

Božkovský příběh

„TUZEMÁK”

Oblíbený „tuzemák“ Božkov Originál poprvé vyplul z plzeňské likérky Stock v roce 1948. A už tenkrát měl na etiketě ikonickou plachetnici, jako má i dnes, a to i po vyladění etiket celého božkovského portfolia.

Díky úspěchům tuzemského portfolia jsme se roku 2012 dali do vývoje a rozhodli se božkovskou rodinu obohatit o celou řadu speciálů. A s vývojem novinek, které mají naši spotřebitelé rádi, už jsme nepřestali.

Stejně jako pravé rumy se božkovské portfolio pyšní „zlatou“ a „bílou“ variantou, na kterou jsme právem hrdí a která našim spotřebitelům za­chut­nala natolik, že nám myšlenka, abychom uvedli tuzemák i v tmavé variantě, nedala spát. Božkov Černý, který získal svoji tmavou barvu a plnou chutˇ díky vyvážené kombinaci karamelu a koření, jsme vytvořili pro naše spotřebitele s úctou k tradici, ale s kapkou inovace.

pravý rum

Pravý rum, který býval výsadou a někdy i platid­lem námořníků v karibské oblasti, si u nás začal budovat silnou tradici až ve 20. století a jeho obliba nejvíce vzrůstá v po­sledních letech. Že si Češi si potrpí na kvalitní rum, dokládá i úspěch novinky Božkov Republica Exclusive, kterou jsme uvedli na český trh v roce 2018 a stala se jednou z nejúspěšněj­ších novinek v historii společnosti STOCK.


Pravý rum se vyrábí z cukrové třtiny a doslazuje se třtinovým cukrem. Velmi populární jsou rumy „blendované“ z více oblastí nebo různě stařené, u tako­vých můžeme v chuti cítit tóny vanilky, sušeného ovoce, oříšků nebo třeba třešní. Pravý rum se vyznačuje tím, že kromě původu v cukrové třtině má mi­nimální obsah alkoholu 37,5 %.